Dr.Öğr.Üyesi Arda SÖYLEV

Dr.Öğr.Üyesi Arda SÖYLEV

Doktora: Bilgisayar Mühendisliği, Bilkent Üniversitesi
Yüksek Lisans: Bilgisayar Mühendisliği, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
Lisans: Bilgisayar Mühendisliği, Işık Üniversitesi

Çalışma Alanları: Biyoenformatik ve hesaplamalı biyoloji algoritmaları; yeni nesil dizi hizalama (HTS), yapısal varyasyon keşfi, biyolojik ağlar, antik DNA

Kısa Özgeçmiş:

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde görev yapmakta olan Dr. Arda Söylev, doktorasını Bikent Üniversitesi, yüksek lisansını TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, lisansını da Işık Üniveritesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Doktora çalışmalarını biyoenformatik ve hesaplamalı biyoloji alanında yeni nesil dizi analizi (HTS) ve DNA’daki yapısal varyasyonların keşfi üzerine yapmıştır. Ayrıca daha önce Nortel Networks Netaş Ar-Ge bölümünde telekomünikasyon mühendisi olarak da çalışmıştır.
 

İletişim Bilgileri

Merkez Kampüs
Melikşah Mah. Beyşehir Cad. No:9 42080 Meram / KONYA
Telefon: 03322235345
E-posta: arda.soylev@gidatarim.edu.tr

CV - Akademik Sayfa

YÖK Akademik

Seçilmiş Yayınlar

  1. Soylev, A., Kockan, C., Hormozdiari, F., & Alkan, C. (2017). Toolkit for automated and rapid discovery of structural variants. Methods, 129, 3-7.
  2. Soylev, A., & Abul, O. (2015). Refbss: Reference based similarity search in biological network databases. In Computational Intelligence in Bioinformatics and Computational Biology (CIBCB), 2015 IEEE Conference on(pp. 1-8). IEEE.
  3. Soylev, A. (2017). MOOCs 2.0: The Social Era of Education. Turkish Online Journal of Distance Education, 18(2), 56-67.
  4. Soylev, A., Bicakci, K., & Tavli, B. (2013). Uncovering the Impact of Minimum-Energy Routing on Lifetime of Wireless Sensor Networks. In Distributed Computing in Sensor Systems (DCOSS), 2013 IEEE International Conference on(pp. 436-441). IEEE.