Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinde Mezuniyet Sevinci Yaşandı

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinde Mezuniyet Sevinci Yaşandı

Üniversitemizde 2022-2023 eğitim öğretim yılını tamamlayıp mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi. Merkez Bina Konferans Salonunda düzenlenen törende Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kılıç ve Rektörümüz Prof. Dr. Erol Turan açılış konuşmalarını yaptı. Rektör Erol Turan  ‘’Mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Yolunuz da bahtınız da açık olsun. Bizlerin bundan sonra da sizlerin yanınızda olacağımızı unutmayın.  Konya Gıda ve Tarım mezunu olarak bizleri en iyi şekilde temsil edeceğinize gönülden inanıyoruz. Öğrencilerimizin yetişmesine katkı sağlayan başta öğretim üyeleri olmak üzere tüm akademik ve idari personele teşekkür ediyorum. Eğitimleriniz sürecinde maddi ve manevi yönden her zaman yanınızda olan veya imkânları ölçüsünde olmaya çalışan ailelerinize teşekkür ediyorum.Akademik ve idari faaliyetlerimizi yürütmemizde her zaman desteklerini esirgemeyen PANKOBİRLİK Başkanı Sayın Ramazan ERKOYUNCU’ya, AB Holding üst yöneticilerine ve tüm çalışanlarına Üniversitem adına teşekkürlerimi sunuyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kılıç ise ‘’ Atatürk’ün açtığı yolda ve bilimin ışığında geleceğimizi emanet ettiğimiz, umutlarımızı bağladığımız, büyük yatırımlar yaptığımız siz sevgili gençlerimizin hayatın sorumlulukları ile tanışacağınız bu yeni dönemde yaşam boyu öğrenme ilkesinden uzaklaşmadan sürekli çalışarak, yeni bilgiler edinerek ülkesine, milletine, devletine faydalı bireyler olmak yolunda devam edeceğinizi, elde bulunanlarla yetinilmeden, her zaman daha iyiye, daha güzele, daha mükemmele ulaşmak için çalışacağınızı, elde edilen kazanımları her zaman ‘’Türk Milletinin’’ adına ve faydasına kullanacağınızı temenni ediyorum." diyen Kılıç, öğrencilere gelecek yaşantılarında başarılar dileyerek plaketlerini takdim etti.

Açılış konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilere plaket ve başarı belgesi takdimi yapıldı.Ödül töreninin akabinde ise tüm öğrencilere diplomaları ve hediyeleri takdim edildi.  Öğrencilerimizin kep atma coşkusu ise Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi kampüsüne ayrı bir güzellik kattı.